7 hodnocení

BARBECUE OMÁČKA (185 ML)

Parádní BBQ omáčka s kapkou Whiskey.

Můžeme doručit do:
25.6.2024
Skladem
Kód: 4995
Značka: My-Chilli
179 Kč
Kategorie: MY-CHILLI OMÁČKY
Pálivost: 4 / 10
Země původu: Česká republika

Barbecue omáčky tvoří ve světě, společně s klasickými hot-sauce, jedny z nejběžnějších omáček používaných k dochucování jídel. Existuje nepřeberné množství receptů a druhů, některé dobré a některé ještě lepší. Základní verze BBQ omáček obsahují třeba jen 5-7 ingrediencí. U pokročilejších verzí receptur není vyjímkou 20 a více složek. Složení těch nejlepších výrobků je často střeženo jako rodinné zlato. Tato omáčka je postavena na rajčatovém základu, který skvěle doplňují ovocné tóny tamarindových lusků,na chuti a vůni výrobku evokující švestky a meruňky. Po krátké chvilce se dostaví příjemné pálení díky přídavku chilli papriček. Společně s kapkou bourbonu, který do barbecue jednoznačně patří, uzavírá její chuťový dojem lehce kouřový tón. Tuto omáčku oceníte především na grilovačkách a podobných letních akcích, ale skvělá celoročně bez ohledu na to zda je venku teplo, nebo zima.

Složení: rajčatové pyré(rajčatový protlak, voda), cukr, ocet(voda, octová esence), voda, med, sójová omáčka (obsahuje pšenici), melasa, sůl, přírodní kouřové aroma, bourbon, worcester,tamarindový koncentrát, chilli sušené (jolokia), pepř. Výrobek obsahuje lepek.

Pálivost: 2/5

Více o My-Chilli:

Stručně a jasně - dva kámoši, kteří se s podporou rodin pustili do podnikání v gastro byznysu. Žijí na jižní moravě, kde také často nakupují suroviny pro výrobu, od místních farmářů. Firmu založili s naprosto minimálními investicemi, osmilitrovým hrncem na omáčky, vařečkou, ručním tyčovým mixérem a zásobou chilli paprik z desetimetrové zahrádky. Jo, a s obrovským nadšením :-).

Dnes má hrnec s automatickým míchadlem objem 100 litrů, profesionální gastro mixér vypadá spíše jako zbíječka a za jeden den spotřebují tolik chilli, kolik nám dříve stačilo na měsíc. Celý byznys se snaží řídit dle jednoduchého hesla: " dělej jak nejlíp umíš, a chovej se tak, jak bys sám chtěl, aby se k tobě chovali ostatní".

V průběhu času jsme se setkali s nejrůznějšími celebritami ať už v klasickém showbusinessu, v gastru, nebo velikány světa hotsaucek.

Natáčení pořadu Česko vaří s Pohlreichem

Vaření omáčky se Zdeňkem Pohlreichem pro jeden z jeho pořadů.

Cajohn's, kmotr všech hotsaucek

Setkání s kmotrem všech chilli omáček Johnem Hardem alias Cajohn's

Ed Currie, šlechtitel toho času nejpálivější chilli papričky na světě - Carolina Reaper

Ed Currie, šlechtitel toho času (k dubnu 2016) nejpálivější papričky na světě - Carolina Reaper.

Nevyplňujte toto pole:
V Avatar autora Vhodná i pro děti 19.11.2018 10:51
Tahle omáčka mi došla jako první - jednak proto že chuťově jí nelze nic vytknout, a druhak proto, že jí přišel na chuť i sedmiletý syn, který mi se snižováním hladiny pravidelně pomáhal.
Odpovědět