Novinky

NEJPÁLIVĚJŠÍ PAPRIČKA NA SVĚTĚ PEPPER X - ale téměř se nedá koupit. Tady je důvod.

 

9. ŘÍJNA SE PODLE GUINNESSOVY KNIHY REKORDŮ STALA NEJPÁLIVĚJŠÍ PAPRIČKOU NA SVĚTĚ NOVÁ PAPRIČKA, KTERÁ OFICIÁLNĚ SESADILA Z TRŮNU CAROLINA REAPER.

JMENUJE SE PEPPER X A TI, KDO SI CHTĚJÍ POŘÁDNĚ OSMAŽIT CHUŤOVÉ POHÁRKY, SE O NĚJ POKOUŠEJÍ UŽ DNES.

Pepř X pochází ze společnosti PuckerButt Pepper Company, kterou založil odborník na chilli papričky Ed Currie. Currie vytvořil také předchozího držitele rekordu, papričku Carolina Reaper, a uvedl, že papričku Pepper X držel dlouhá léta v tajnosti. Rozhodl se ji zveřejnit až nyní, protože jeho předchozí rekord zatím nikdo nepřekonal.

Na internetových stránkách PuckerButt si sice můžete koupit různé pálivé omáčky obsahující nejpálivější papričku, ale samotnou papričku ani semena k vypěstování vlastní neprodávají. Je to záměr. Currie si jméno Carolina Reaper nechránil a více než 10 000 výrobků používá tento název bez povolení, uvedli jeho právníci.

Currie se chce ujistit, že se totéž nestane s Pepper X, a proto pozastavuje uvolňování semen až do odvolání. "Všichni ostatní už na Caroline vydělali, je čas, abychom si užili výhody tvrdé práce, kterou jsem odvedl," řekl Currie agentuře Associated Press.

Currie je jedním z mála lidí, kteří snědli celý Pepper X, a zážitek zní vyloženě mizerně - dokonce i pro znalce paprik. "Tři a půl hodiny jsem cítil to horko. Pak přišly křeče," řekl agentuře AP. "Ty křeče jsou strašné. Asi hodinu jsem ležel na mramorové podlaze v dešti a sténal bolestí." 
Bez ohledu na to, že konzumace papričky Pepper X zní brutálně - má hodnotu 2 693 000 Scovilleho jednotek (pro srovnání, paprička jalapeño má hodnotu 5 000 jednotek) - odvážní milovníci chilli ji přesto chtějí vyzkoušet. A semínka chilli se dokonce objevují na eBay v inzerátech inzerujících "neoficiální" produkty, kterých se již prodaly stovky. Nejrozumnější je však pravděpodobně počkat na skutečné vydání papričky.

 

10 CHILLI CHUTÍ, KTERÉ UTKVÍ V PAMĚTI HOSTŮ ZAHRADNÍ PARTY

A je to tady. Konečně. Rozpalte grily, kotlíky a zahradní trouby, protože je čas na zahradní párty. Budou se připravovat tradiční polínka a vytahovat netradiční kombinace grilovaných pochoutek. Co však přivede vaše hosty na pokraj gastronomického blaha? Dopřejte jim pálivou chuť těch nejlepších chilli papriček v KEYGOES:CHILI chilli klíčenkách. Bude to zahradní párty, která se jim vryje hluboko do paměti.

Zahradní párty ve stylu KEYGOES:

Nemůžete se dočkat, až se opět pochlubíte tradičním gulášem s tajnou rodinnou přísadou nebo ohromíte své přátele a kolegy gastronomickými novinkami, které jste nastudovali během dlouhých zimních večerů.

Příjemná atmosféra, rozhovory o možném i nemožném, humorné historky z doby před desítkami let, trocha chaosu při přípravě a organizaci. A nad tím vším bude vládnout vynikající jídlo a jedinečné chutě, které ocení rodina i kamarádi.

Na stole zahradní párty nesmí chybět sůl, pepř, hořčice, kečup nebo balzamikový ocet a dokonce ani domácí grilovací omáčky. Co kdyby hostům k jejich gastronomickému blahu chyběly nějaké chutě? To je nemožné!

Věřte, že nový vítr do rozjeté grilovací párty zavane, až vytáhnete svou tajnou zbraň - klíčenky KEYGOES:CHILI plné těch nejlepších chilli z celého světa.

 

ROZJEĎTE PÁRTY S KEYGOES:CHILI


V tu chvíli se zahradní párty rozjede naplno. V závislosti na pikantnosti, ale také na vzájemném hecování, kdo odolá vyšším grádům.

Důmyslný uzávěr klíčenky umožní dámám jemně posypat grilované speciality a odvážným chlapům pořádně přičichnout k pikantním mini zrnkům.

S přívěskem na klíče není nuda, protože někdo si ty pikantní chutě bude v klidu vychutnávat a někdo bude hasit horoucí peklo v ústech.

Ať už to bude tatínek odchovaný na masových kuličkách; nebo starostlivá maminka, která se chystá vybouřit; nebo rozjívené děti, které chtějí být jako jejich dobrodružný tatínek; nebo prarodiče, kteří i tímto způsobem dostanou druhý dech; nebo kamarádi, které přemluvíte ke každé s....(zábavě), na kterou si vzpomenete.

 

VYZKOUŠEJTE KAŽDÉ JÍDLO NA PÁRTY S CHILLI


Chcete tipy a návrhy na jídla, kde můžete během zahradní párty zazářit a otestovat hranice pálivosti sebe i svých nadšených hostů?

1. JAKÉ CHILLI SE HODÍ KE KAŽDÉMU JÍDLU NA ZAHRADNÍ párty?
Tak například Chipotle (uzené jalapeňo) - pokud si myslíte, že je dobré přidat do pokrmu kromě pálivosti i více kouře. Nebo papričky Bird's eye, intenzivní chuti a vůně, které překvapí svou mini velikostí a velkým potenciálem.

Nebo vsaďte na netradiční klasiku v podobě Habanero - šťávy Habanero, pisty Habanero (drcené a čerstvé) nebo mlýnku s vločkami Habanero či mletého Habanera v přívěsku na klíče KEYGOES:CHILI. Prostě chilli na všechny způsoby, které vám přijdou na chuť.

2. GULÁŠ
Jako klasika, něco, co nikdy nevyjde z módy na místních zahradních párty. Hovězí, vepřové, zvěřina? To je vám jedno. Potřebujete, aby to mělo trochu šťávy.

Jak jinak, díky KEYGOES:CHILI a papričke Bhut Jolokia, rekordmanovi v pálivosti s neuvěřitelně silným ovocným aroma.

3. SALÁT
Že ano, salát? Vidíte jistou reklamu, kde maníci ze zahradní párty s pivem v ruce ohrnují nos nad salátem? Zkuste na něj hodit pár zrnek obyčejného Cayenne a objevíte nové rozměry.

4. GRILOVANÉ MASO JAKÉHOKOLI DRUHU
Jedinečné chutě a vůně právě grilovaného masa na libovolný způsob podtrhne kouzlo Carolina Reaper.

Bestie a současná jednička v pálivosti rozproudí chuťové pohárky vašich hostů na večírku. Ujistěte se, že po něm sáhnou jen pokročilí znalci chilli.

5. DOMÁCÍ HAMBURGER
Budete podávat domácí hamburger z bio nebo neekologického hovězího masa? Nezapomeňte na křupavé housky, čerstvou zeleninu a samozřejmě na tajnou přísadu v podobě Scotch Bonnet.

Tato karibská chilli celebrita udělá z vašeho hamburgeru naprostou chuťovou záhadu díky své ovocné příchuti meruněk, rajčat, jablek a třešní.

6. PEČENÉ BRAMBORY
Počítáte s tím, že přijdou i ti, kteří maso nepotřebují? Pečené brambory ochucené tu a tam zrnkem Cayenne potěší vegetariány i vegany. Nechte je tedy ochutnat starou známou indickou i naši klasiku s vegetariánskými i kořeněnými tóny.

7. TRADIČNÍ DOMÁCÍ FAZOLE
Chcete ohromit vydatnou fazolovou polévkou? Připravte si silnou kombinaci fazolí a chilli. Nebude to ale tak snadné, když budete večírek podrobovat vážnému rozhodování. Přimějte každého, aby si polévku doplnil podle své chuti chilli - mírně pálivou, velmi pálivou nebo ultra pálivou. Ať už si vyberete jakoukoli, kdo si vybere?

8. PEČENÉ ŽEBÍRKA
Co pozvedne chuť dokonale propečených šťavnatých vepřových nebo kančích žebírek? Odpověď je jasná jako facka - přidejte libovolnou omáčku Jack Daniel's a sledujte, jak pečená žebírka mizí z talíře.

9. GRILOVANÝ HERMELÍN
Hledáte něco sytého a bezmasého? Vydatný pokrm z grilovaného sýra s nádechem chilli papriček bude trefou do černého. Jděte ještě dál do neprobádaných pikantních dimenzí a přidejte třešňové chutney z My-chilli nebo Cherry Bomb skořici, badyán, zázvor ze Zach´s pesto a chilli.

10. NĚCO ZVLÁŠTNÍHO
Nechte na zahradní párty vyniknout neobvyklým kombinacím a chutím. Co takhle vyzkoušet francouzský koláč quiche a nabídnout ho s lehce kořeněnou nebo ostřejší chutí sladké ovocné omáčky Chillimaga.

Chladivý ovocný salát s jemným chilli podtónem bude příjemně kontrastovat s teplým masovým základem. Jděte více do chuťové euforie v ústech svých hostů. S pochutinami, jako je Zach´s pesto s chilli, omáčky Sriracha nebo cibulové chutney od My-chilli, jim prostě nedáte šanci, aby si na chilli nepochutnali.

Tip pro začátečníky: Počítejte se vším, proto mějte na stole připravené chilli Chipotle. To je pro chilli začátečníky, kteří budou na vaší párty tak nadšení, že si budou chtít vyzkoušet, jak na tom s chilli jsou.

PŘIPRAVTE SE NA ZAHRADNÍ CHILLI párty
Nečekejte už ani minutu! Objednejte si klíčenku KEYGOES:CHILI s chilli pro svou pečlivě naplánovanou zahradní párty právě teď.

Hvězdou bude i stojan z bukového dřeva, který je plný 3 mlýnků plných 3 různých pálivých chilli papriček, včetně stolní verze klíčenky KEYGOES:CHILI.

Budete chtít zůstat v kurzu a mít chilli vždy u sebe.

Za druhé, nemůžete dopustit, aby někdo z vaší rodiny nebo přátel vytáhl tak silný trumf na vaší vlastní párty.

Sakra, buďte šéfem situace a připravte letošní zahradní párty s mimořádnými chutěmi jídla díky neuvěřitelným chilli papričkám, zabaleným v praktickém přívěsku na klíče KEYGOES:CHILI.

Zaručujeme vám, že pokud vaši partneři klíčenku ještě neviděli, tak ji uvidí. Záleží jen na vás, jaký pikantní koktejl svým hostům na zahradní párty nabídnete, aby byla pro všechny nezapomenutelná.

Rádi vám ho pomůžeme namíchat na www.chilimarket.cz.

PÁLIVÉ, PÁLIVĚJŠÍ, NEJPÁLIVĚJŠÍ CHILLI - ABY JSTE TO ROZPÁLILI TAK AKORÁT

 

Na co si troufáš? Jsi chilli začátečník a láka Tě vyzkoušet, jak chutná jídlo s trochou kvalitního čili? Jsi chilli milovník a zvládáš vyšší stupeň pálení? Jsi totální chilli maniak a jak to nemá pořádné chilli grády, tak to ani nevyzkoušíš? Vyber si svoje osobní chilli v klíčence KEYGOES:CHILI a překonávej své chilli limity.

Chceš pálivé, pálivější anebo nejpálivější chilli, co si můžeš sypat 100-krát na své lahodné jídlo a budeš mít totální chilli nebíčko v p...., pardon v ústech?

CO TO PÁLÍ?

Vzdělávací okénko: To, co Tě pálí v ústech, není paprička, ale "potvůrka" kapsaicín. Ona způsobuje při styku se sliznicemi pocit pálení spojený s bolestí. Pálí nejen v ústech, ale i v nose a v očích. No zároveň je to přírodní antibiotikum a má mnoho skvělých účinků.

Jestli chceš znát sílu chilli papriček, musíš změřit koncentraci kapsaicínu na tzv. Scovillové stupnici (jednotka SHU - zkratka ScovilleHeatUnit). Má rozsah 0-15 stupňů pálivosti. To budeš řešit při porovnávání chilli náplní.

Tak a teď to už rozbal kdekoli a kdykoli s chilli náplněmi v Tvé neskutečně skvělé chilli klíčence KEYGOES: CHILI:

 

1. NA PRVNÍ METĚ- ZKUSÍM TO

Nejpálivější chilli na světě?!? Ne, děkuju. No jemně ostré jídlo mám rád(a).

Už nás omrzelo poslouchat to dokola. Takže, voilà, čili klíčenku KEYGOES:CHILI jsme dali dohromady s jemnějším Cayenne chilli a papričkou Bird's eye.

A Ty se nemusíš bát, že Ti pusa vybouchne jako Vesuv na počátku věků. Právě naopak, naladí Tvoje chuťové pohárky na tu správnou chilli vlnu a Ty se na ní budeš zlehka pohoupávat.

Na dosah ruky máš jemnější chilli, které se hodí akorát pro manželku, sestru, přítelkyni, mamku i babičku, která má stále odvahu v kostech, a také nezbedná děcka, co chtějí všecko vyzkoušet jako odvážný táta.

Formální info: jemně pálivé chilli, stupeň pálivosti 3, pro začátečníky

 

2. NA DRUHÉ METĚ: JSEM CHILLI FAJNŠMEKER

Ať to pálí, jak má - tak akorát pro mě. Pikantnímu jídlu neodoláš. A aby mělo to správné grády, ještě si ho šmrncneš vlastním čilli, lehko ukrytým v chilli klíčence KEYGOES:CHILI.

Tu si bereš všude sebou. Jak ji náhodou zapomeneš doma, otáčíš auto a jedeš si pro ní zpět. No a co, že přijdeš pozdě do práce či na obchodní schůzi!

Bezpochyby jsi ten správný typ pro velmi pálivé chutě toho nejlepšího chilli Habanero a Bhut Jolokia v sadě pro chilli fajnšmekry, kterým vládne nerezová klíčenka KEYGOES:CHILI.

Co musíš vědět: velmi pálivé chilli, stupeň pálivosti 7, pro pokročilé

 

3. NA TŘETÍ METĚ: MÁM ODVAHY NA ROZDÁVÁNÍ

Tvoje jídlo, Tvůj level pálivosti. Jdeš už přes čáru a šlapeš na čilipedál, co to jde. Erupce pálivosti v Tvých ústech přirovnáváš k nezapomenutelným zážitkům a okamžikům.

Jen Ty víš, co to znamená, že chilli je láska, do které je radno se zamilovat, no musí Ti to opětovat těmi nejsilnějšími grády.

To všechno Ti ukáže věrná nerezová klíčenka KEYGOES:CHILI a 2 ULTRA pálivé náplně: kráska Trinidad Moruga Scoprion, s kterou se neradno zahrávat, a Carolina Reaper - nejpekelnější parťačka, teda paprička, ze všech. Prostě dost silné kombo pro odvážné borce.

Zapiš si za uši: ultra pálivé chilli, stupeň pálivosti 10, pro odvážlivce

Určitě si musíš poznačit hluboko do paměti, že Tvoje chilli klíčenka je bezedná. Když si nasypeš do jídla poslední zrníčko chilli, hned klikej a objednávej další plné náplně vynikajícího a akorát pálivého chilli pro Tvoje odvážné čili chutě.

Extra tajný tip: víš, že nezaměnitelnou čili klíčenku KEYGOES:CHILI můžeš mít plnou Tvého vlastního top chilli? Tento sen Ti přemění na skutečnost klíčenka keygoes: s 3 prázdnými náplněmi, které se nemůžou dočkat Tvých zbožňovaných chilli.

S klíčenkou KEYGOES:CHILI se Ti otevírají nové dimenze, neskutečné chilli dobrodružství i adrenalinem nadupané kapitoly života. A to je fakt velmi návykové!

 

 

VŠECHNO TĚ PÁLÍ OD CHILLI? ŘEKNEME TI, JAK SE PÁLENÍ ZBAVIT

Všichni to zažili. Jen sem naleju trochu chilli a bude to, nepotřebuju rukavice... :)  Ale pak si zkuste protřít oči, nosit kontaktní čočky nebo se kdekoli poškrábat

 

 

 

 

 

Proč je tak těžké zastavit pálení?

Kapsaicin je účinná látka v chilli a je to zásaditý olej. Omytí ani pití vody pálení nezastaví, protože kapsaicin, který je na bázi oleje, se ve vodě nerozpouští. Jediným způsobem, jak zastavit pálení, je neutralizovat chilli olej.
Nabízíme vám několik řešení, která fungují. V ideálním případě byste měli vždy používat rukavice, abyste zabránili popálení, ale z našich zkušeností vám můžeme stoprocentně říct, že ani rukavice vás při práci s mletým chilli neochrání déle než několik hodin, ale v tomto zakouřeném počasí vám trocha tepla na rukou přijde vhod ;)

NA KŮŽI:

Platí zde pravidlo, že voda šíří pouze oheň, takže mytí ruce vodou není to pravé. Pocit pálení pochází z olejů a je velmi obtížné je smýt studenou vodou. Obyčejné mýdlo a voda ne vždy pomohou. Následující tipy fungují lépe:
(1) Čistý alkohol s Jarem Combo: Nejlépe se nám osvědčilo čištění pomocí alkoholu a kuchyňského prostředku na mytí nádobí. Izopropylalkohol je rozpouštědlo, což znamená, že rozpouští nečistoty a oleje. Ruce je nutné polít alkoholem a poté dobře umýt přípravkem JAR. Postup opakujte 2krát. Tento postup nikdy nezklame!
(2) Prostředek na mytí nádobí nebo sůl: klasicky si pořádně umyjte ruce přípravkem na špinavé talíře a hrnce, případně i sůl. Obojí má vlastnosti rozpouštějící olej, rozhodně lepší než běžné mýdlo.
(3) Namočte se do kukuřičného škrobu: Škrob vysaje olej z kůže a pomůže ho neutralizovat.
(4) Ocet: Opláchněte si ruce octem a poté důkladně vodou a mýdlem.

VE VAŠICH ÚSTECH:

(1) Kyselé potraviny a nápoje: doporučuje se pít rajčatovou šťávu nebo jíst čerstvý citron, limetku, ananas nebo avokádo. Kyselé potraviny a nápoje mohou neutralizovat část aktivity zásaditého kapsaicinoidu. Dobře působí také mléko (kyselé). Pomoci by měl i ocet, ale ten jsme raději nezkoušeli - 9/10 čilistů doporučuje kloktat! :)

(2) Mléčné výrobky snižují pálení. Jogurty a zakysaná smetana jsou kyselé. Kapsaicin se také snadno rozpouští v tucích, které se nacházejí v mléčných výrobcích, takže když požijete pálivou dobrotu se zakysanou smetanou (nebo po ní) , vlastně přidáte chladivé ředidlo. Kapsaicin a mléčné tuky se smíchají, takže některé molekuly kapsaicinu nenajdou receptory bolesti na jazyku. Nezapomeňte, že úlevu poskytuje tuk, takže co? Nekoupíme si přece nízkotučnou zakysanou smetanu nebo netučný jogurt! ???? Tento protijed proti pálivosti se používá v mnoha exotických kuchyních po celém světě, od použití zakysané smetany s mexickými pálivými dobrotami až po jogurtové vylepšení indických pokrmů. V thajské kuchyni slouží ke stejnému účelu husté kokosové mléko.

(3) Cukr/med: Slyšeli jsme, že cukr prý pomáhá. Nemůžeme říct, že bychom to vyzkoušeli, ale někteří tvrdí, že med dělá zázraky.

 

Proč musíte mít přívěsek na klíče keygoes:chili pokaždé, když jdete ven?

Někdo s sebou nosí mobilní telefon úplně všude, někdo rtěnku, někdo prášky proti bolesti a někdo své chilli. Patříte mezi ty, kteří s sebou musí nosit chilli, kdykoli jdou ven? Pak si pořiďte klíčenku keygoes:chilli s vyměnitelnými náplněmi. Jakmile ho jednou vyzkoušíte, už nebudete chtít jiný. Přečtěte si 7 základních informací o přívěsku na klíče s chilli ve špičkové kvalitě.

Proč keygoes:?

 Vždyť to znáte. Milujete chilli a chcete si ho dávat do jídla, kam se vám zlíbí. Žádné zbytečné doprošování, žádné kompromisy ohledně pálivosti nebo neověřené kvality chilli, které nabízí restaurace.
Pro nás je to věc minulosti, se kterou jsme se nadobro rozloučili. Těch pokusů a omylů už bylo dost, a tak jsme vymysleli, navrhli a vyrobili vlastní klíčenku keygoes:chilli.
Pro sebe i pro vás. Pro všechny, kteří si nedokážou představit chutné jídlo bez lahodných pikantních chutí.
Rádi bychom vám řekli, proč je přívěsek na klíče keygoes:chili ideálním dárkem pro vás a ideálním dárkem pro vašeho manžela, přítele, frajera, tátu, dědečka, bratra, švagra, švagrovou, kamaráda, manželku, přítelkyni, přítele, maminku, švagrovou nebo kamaráda.

Slovenský design a luxusní provedení

Na první pohled je jisté, že máte co do činění s kvalitním zbožím, za kterým stojí slovenský design a provedení.
Klíčenka: je vyrobena z kvalitní nerezové oceli, takže odolává poškrábání a pomačkání.
Klíčenku budete mít po svém boku poměrně dlouho, protože je opravdu velmi odolná a pevná. Pro případ, že byste ji někde zapomněli.
Váží asi 35 g, což je naprosto v pořádku pro zavěšení na klíče, do kapsy nebo na opasek.

Jednoduchá manipulace s keygoes::

Ergonomický uzávěr se závitem dobře padne do ruky. Stačí trochu pootočit a už si sypete chilli na jídlo, na streetfoodovou bagetu nebo na pěkně propečený steak.

Keygoes: vždy po vašem boku

Možná si ještě neuvědomujete důležitost klíčenky s chilli, ale zajděte si do restaurace, bistra nebo třeba na polední menu a požádejte o chilli.
Buď ho nemají, nebo vám přinesou pálivou klasiku. Vaše srdce ale zaplesá nad pálivou chutí, kterou máte běžně doma.
Už vidíte řešení? Praktickým a stylovým doplňkem je keygoes:chili - přívěsek na chilli.
Pak vám bude jedno, jestli půjdete na oběd, na grilování, na firemní večírek, na motorkářský sraz nebo na měsíční dovolenou do zahraničí, protože své špičkové chilli budete mít s sebou

Stačí jen měnit náplně, chilli klíčenku si ponecháte navždy.

Jakmile jednou investujete do kvalitní klíčenky, budete ji mít na dlouhou dobu. Ale ani jedna klíčenka vás neomrzí, protože má vyměnitelnou náplň.
Při koupi klíčenky získáte dvě chilli klíčenky naplněné jedinečnými mletými chilli papričkami z celého světa nebo prázdné náplně (pro vaše osvědčené oblíbené chilli, třeba i z vlastní zahrádky).

Více o chutích a pálivosti našich chilli náplní se dozvíte příště, ale pokud to nestihnete, klikněte sem.
Čím nahradíte náplň, když vám dojde? Jednoduše. Na spodní straně přívěsku keygoes:chilli je malý otvor. Zatlačíte na něj například párátkem a náplň se vysune.
Pak už jen vložíte náhradní náplň, která se krásně zasune do vnitřní části přívěsku na klíče, a můžete vyrazit s chilli hitem.

Chilli je přesně takové, jaké ho máte rádi

Už se vám někdy stalo, že vám v restauraci nasypali do polévky dvacetkrát více chilli, než jste chtěli?
S keygoes se vám to stát nemůže. Každá náplň má 3 malé otvory, kterými chilli jemně přidáte nebo pekelně posypete.
Nová náplň má posypovou část přelepenou kulatou samolepkou. Než ji začnete používat, opatrně ji odstraňte.
Ať už budete chilli sypat z přívěsku na klíče "na dámu", či jemně poklepávat na tubu, nebo jako odvážlivec (několikrát s ní zatřepete), vždy si jídlo ochutíte přesně podle svých představ.

Závit keygoes: pevně drží, nehne se z místa

Může se stát, že se vám přívěsek na klíče v kapse zkroutí. Oproti konkurenčním řešením na trhu sice vysype trochu chilli, ale nebudete mít všechno chilli v kapse a nebudete muset řešit dilema, proč vás už několik hodin pálí stehna.
Tady vám dáme jednu zatraceně dobrou radu: Vlákno je vlákno, rozvazuje se. Ale utáhněte ji pořádně, ne jako uzávěr na celaskonu. A pak budeš v pohodě.

Malá nehoda s vodou je v pořádku

Stává se, že vám klíče spadnou na zem nebo zmoknou. Klíčenka si s takovými drobnými nehodami ve vodě v pohodě poradí.
Více informací vám rádi poskytneme, protože kvalita a užitná hodnota klíčenek keygoes:chili nemá konkurenci.
Pořídíte si ji nyní? Vezměte si přívěsek na klíče keygoes:chili a vychutnejte si pikantní chutě, kde, jak a s kým chcete.

6 důležitých klinických nálezů o pálivých chilli papričkách a tvém zdraví

Chile-Peppers-640x414

Ukazuje se, že kapsaicin (složka chilli papriček, která je zodpovědná za onu pálivost a známou štiplavou vůni) má mnoho pozitivních dopadů na zdraví a léčivé schopnosti. Kapsaicin se už dlouhou dobu používá v lékařství jako součást mastí, které tlumí bolest. Dnes si povíme o 6 důležitých zjištění z klinických studií, které se zabývaly zdravotními učinky u těch, co konzumují pálivé chilli papričky.

Celková úmrtnost

Nový výzkum vědců na Universitě ve Vermontě (Larner College of Medicine) ukazuje na pokles celkové úmrtnosti o 13 procent u těch, co konzumují pálivé chilli papričky, přičemž pokles nastal hlavně u lidí s mozkovými přihodami a různých nemocí srdce. Výzkumníci to připisují kapsaicinu a jeho pozitivnímu dopadu na hmotnost člověka ( anti-obezitní účinky) a antimikrobními vlastnostmi. Víc informací najdeme přímo ve studii s názvem "The Association of Hot Red Chili Pepper Consumption and Mortality: A Large Population-Based Cohort Study," která byla zveřejněná v roce 2017 v časopise PLOS ONE.

Obezita

Podle studie publikované v časopise Journal of Proteome Research v roce 2010, má kapsaicin dobrý potenciál v boji proti obezitě, kde jeho působením v těle dochází k smršťování tukových tkání, čímž postupně dochází k snížení příjmu kalorií a snižuje se i množství tuků nacházejících se v krvi.

Nová studie z roku 2017 publikovaná v periodiku mBio, který vydává Americká mikrobiologická společnost, také poskytuje důkazy o vlastnostech kapsaicinu a jeho pozitivních účinků na hubnutí. 

Poškození jater

Podle zjištění předložených v průběhu International Liver Congress v roku 2015, má konzumace kapsaicínu schopnost snížit rizika vedoucí k poškození jater. Kapsaicin má taktéž schopnost urychlit regeneraci zjizvené tkáně jater.

Rakovina tlustého střeva

Výzkum ukazuje, že kapsaicin v chilli papričkách může zpomalovat růst střevních nádorů. Podle studie publikované v roku 2014 časopisem Journal of Clinical Investigation bylo prokázané, že kapsaicin účinně snižuje riziko vzniku kolorektálních nádorů.

Rakovina prsa

Nádory tlustého střeva nejsou jedinými u kterých se prokázalo, že kapsaicin dokáže zpomalovat jejich růst. Stejný efekt se prokázal i u nádorů prsa u žen. Studie byla publikovaná v roce 2016 v žurnále Breast Cancer: Targets and Therapy

Krevní tlak

Dlouhodobá konzumace chilli papriček může snížit krevní tlak podle článku "Activation of TRPV1 by Dietary Capsaicin Improves Endothelium-Dependent Vasorelaxation and Prevents Hypertension," který byl publikovaný v časopise Cell Metabolism v roce 2010. Studie dokazuje, že kapsaicin má schopnost uvolnit cévy a tím pomáhat zmírnit hypertenzii.

 

6 položek celkem