NEJPÁLIVĚJŠÍ PAPRIČKA NA SVĚTĚ PEPPER X - ale téměř se nedá koupit. Tady je důvod.

 

9. ŘÍJNA SE PODLE GUINNESSOVY KNIHY REKORDŮ STALA NEJPÁLIVĚJŠÍ PAPRIČKOU NA SVĚTĚ NOVÁ PAPRIČKA, KTERÁ OFICIÁLNĚ SESADILA Z TRŮNU CAROLINA REAPER.

JMENUJE SE PEPPER X A TI, KDO SI CHTĚJÍ POŘÁDNĚ OSMAŽIT CHUŤOVÉ POHÁRKY, SE O NĚJ POKOUŠEJÍ UŽ DNES.

Pepř X pochází ze společnosti PuckerButt Pepper Company, kterou založil odborník na chilli papričky Ed Currie. Currie vytvořil také předchozího držitele rekordu, papričku Carolina Reaper, a uvedl, že papričku Pepper X držel dlouhá léta v tajnosti. Rozhodl se ji zveřejnit až nyní, protože jeho předchozí rekord zatím nikdo nepřekonal.

Na internetových stránkách PuckerButt si sice můžete koupit různé pálivé omáčky obsahující nejpálivější papričku, ale samotnou papričku ani semena k vypěstování vlastní neprodávají. Je to záměr. Currie si jméno Carolina Reaper nechránil a více než 10 000 výrobků používá tento název bez povolení, uvedli jeho právníci.

Currie se chce ujistit, že se totéž nestane s Pepper X, a proto pozastavuje uvolňování semen až do odvolání. "Všichni ostatní už na Caroline vydělali, je čas, abychom si užili výhody tvrdé práce, kterou jsem odvedl," řekl Currie agentuře Associated Press.

Currie je jedním z mála lidí, kteří snědli celý Pepper X, a zážitek zní vyloženě mizerně - dokonce i pro znalce paprik. "Tři a půl hodiny jsem cítil to horko. Pak přišly křeče," řekl agentuře AP. "Ty křeče jsou strašné. Asi hodinu jsem ležel na mramorové podlaze v dešti a sténal bolestí." 
Bez ohledu na to, že konzumace papričky Pepper X zní brutálně - má hodnotu 2 693 000 Scovilleho jednotek (pro srovnání, paprička jalapeño má hodnotu 5 000 jednotek) - odvážní milovníci chilli ji přesto chtějí vyzkoušet. A semínka chilli se dokonce objevují na eBay v inzerátech inzerujících "neoficiální" produkty, kterých se již prodaly stovky. Nejrozumnější je však pravděpodobně počkat na skutečné vydání papričky.