• 1 z 6
 

KAMPOTSKÝ PEPŘ MIX (3x20g)

1 hodnocení
 

Směs 3 druhů kampotského pepře. Kampotský pepř je jedinečný svou výraznou, ale zároveň jemnou a bohatou chutí.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do
7.6.2023
339 Kč
   
Značka Náš produkt - Chilimarket.CZ
Kategorie SOLI A KOŘENÍCÍ SMĚSI
 

Kampotský pepř ze stejnojmenné oblasti v Kambodži patří k nejlepším pepřům na světě. Dusné horké podnebí nedaleko pobřeží Thajského zálivu a těžké jílovité půdy vytvářejí dokonalý základ pro vynikající vlastnosti pepře.

Pěstování je velmi pracné, provádí se ručně, tradičním způsobem Při pěstování se nepoužívají umělá hnojiva a pesticidy. Všechny druhy pepře pocházejí ze stejné rostliny, barva je dána stupněm zralosti a zpracováním.

Organický černý kampotský pepř se získává z ještě zelených plodů pepře. Po sklizni se zrna suší na slunci a proces fermentace způsobí, že plody zčernají. Následuje pečlivý ruční sběr, aby se k nám na stůl dostaly jen ty nejkrásnější a nejhrubší plody. Pro černou verzi pepře Kampot je charakteristická příjemná, silná pálivost s nádechem máty a eukalyptu. Černý Kampot se hodí ke všem tmavým masům a silným, vydatným pokrmům.

Červený pepř se pěstuje velmi obtížně, jen velmi málo a jen Pár nejlepších pěstitelů pepře se odváží podstoupit toto riziko. Proto je velmi těžké sehnat pravý červený pepř. Díky vysokému stupni zralosti je pravý červený pepř obzvláště aromatický a téměř ovocný, se silnou štiplavostí. Pravý červený pepř používejte pouze čerstvě namletý, nebo ještě lépe čerstvě nadrcený nebo ještě lépe čerstvě namletý, aby se dokonale projevilo jeho plné aroma. Ideální k masu, drůbeži a rybám.

Pro výrobu bílého organického kampotského pepře se používají pouze zcela zralé, načervenalé plody. Po sklizni se plody namočí na několik dní do vody, aby se vnější slupka rozpustila. Bílo-béžová zrna se pak suší na slunci. Bílý kampotský pepř je aromatický a má jemný a svěží nádech. Bílý kampotský pepř se hodí k bílé drůbeži, rybám, zelenině, lehkým omáčkám a polévkám.

Složení: 100% černý kampotský pepř, 100% červený kampotský pepř, 100% bílý kampotský pepř

Balení: sklo, 20g

Podobné produkty

Hmotnost 0.12 kg
Pálivost 1 / 10
Země původu Kambodža

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: