SMOKED PEPPERS OMÁČKA (185 ML)

15 hodnocení
 
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do
21.1.2020
189 Kč
   
Značka My-Chilli
Kategorie MY-CHILLI OMÁČKY
 

Tahle omáčka není pro měkoty ! Jen se podívejte na seznam papriček, které jsme při její výrobě použili. Habanero vás rozehřeje, Bhut Jolokie, která sama o sobě má pálivost přes 1 000 000 SHU jednotek popálí, a jako třešnička na dortu - pyré z Trinidad Scorpion, papričky z tohoto rodu dosahují pálivosti až 2 miliony SHU! Tyhle tři pálivky vás pěkně potrápí, ale abychom zajistili že omáčka bude mít kromě vysoké pálivosti také chuť, papriky jsou vyuzené na dubovém dřevu. Díky tomu má omáčka nádherně kouřové aroma a chuť. Jestli si chcete omáčku opravdu vychutnat, zkuste ji samotnou, jen tak na lžičce. Ano, myslíme to vážně :-) je to zážitek a v první chvíli budete zřejmě litovat, ale jakmile pálivost trochu poleví, ucítíte parádní chuť všech spojených ingrediencí, a endorfiny, které se následně dostaví, také nejsou k zahození ;-)

Složení: Paprika červená - uzená(51%), ocet, cukr, pyré z chilli (Trinidad Scorpion), česnek, sůl, chilli sušené (Habanero), , chilli sušené (Jolokia), zahušťovadlo: xanthan. 

Více o My-Chilli:

Stručně a jasně - dva kámoši, kteří se s podporou rodin pustili do podnikání v gastro byznysu. Žijí na jižní moravě, kde také často nakupují suroviny pro výrobu, od místních farmářů. Firmu založili s naprosto minimálními investicemi, osmilitrovým hrncem na omáčky, vařečkou, ručním tyčovým mixérem a zásobou chilli paprik z desetimetrové zahrádky. Jo, a s obrovským nadšením :-).

Dnes má hrnec s automatickým míchadlem objem 100 litrů, profesionální gastro mixér vypadá spíše jako zbíječka a za jeden den spotřebují tolik chilli, kolik nám dříve stačilo na měsíc. Celý byznys se snaží řídit dle jednoduchého hesla: " dělej jak nejlíp umíš, a chovej se tak, jak bys sám chtěl, aby se k tobě chovali ostatní".

V průběhu času jsme se setkali s nejrůznějšími celebritami ať už v klasickém showbusinessu, v gastru, nebo velikány světa hotsaucek.

Natáčení pořadu Česko vaří s Pohlreichem

Vaření omáčky se Zdeňkem Pohlreichem pro jeden z jeho pořadů.

Cajohn's, kmotr všech hotsaucek

Setkání s kmotrem všech chilli omáček Johnem Hardem alias Cajohn's

Ed Currie, šlechtitel toho času nejpálivější chilli papričky na světě - Carolina Reaper

Ed Currie, šlechtitel toho času (k dubnu 2016) nejpálivější papričky na světě - Carolina Reaper.

Podobné produkty

Krajina původu Česká republika
Pálivost 5 / 5
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
V Avatar autora Není zas tak drastická 19.11.2018 10:48
Když to srovnám s největšími "jedy a žíravinami" od Blaira, je to v podstatě středně pálivá omáčka - což ale rozhodně není na škodu. Chuťově je vynikající, a díky ne tak brutální pálivosti se dá s přehledem spotřebovat doporučený měsíc od otevření.
Odpovědět